Terugblik op een inspirerende Deel- en Inspiratiedag Toerisme & Recreatie

12 mrt 2026

Op donderdag 5 maart kwamen docenten van diverse toerisme- en recreatieopleidingen uit het hele land samen voor de Deel- en Inspiratiedag. Een dag die volledig in het teken stond van verbinding, kennisdeling en het versterken van ons gezamenlijke onderwijsveld.

docentendag2026

Trends, toekomst & toerisme­onderwijs

Namens Reiswerk gaven Esther en Lotte een interactieve sessie over de laatste trends en ontwikkelingen binnen de reiswereld. We verdiepten ons in het actuele beroepsbeeld, de verschillende functies binnen de sector en vooral: wat betekenen deze ontwikkelingen voor het mbo-onderwijs?


Ook vertelden we welke tools, onderzoeken en ondersteuning Reiswerk biedt om scholen hierbij te helpen.

Krachten bundelen

Een belangrijke vraag die tijdens de dag centraal stond: Hoe zetten we het toerismeonderwijs samen sterker op de kaart?

Het antwoord ligt in samenwerking en het delen van ervaringen, precies wat deze dag mogelijk maakte.

Kennismaken & verdiepen

Tijdens de ochtendsessies draaide alles om kennismaken. Docenten deelden inzichten uit hun opleiding en bespraken actuele uitdagingen in het vakgebied. Wij schoven aan bij de thematafel werving & intake, waar inspirerende gesprekken ontstonden over hoe opleidingen nieuwe studenten kunnen bereiken én binden.

Waardevolle inzichten

De uitwisseling tussen docenten liet duidelijk zien waar kansen liggen om het toerismeonderwijs gezamenlijk te versterken. Thema’s zoals online zichtbaarheid, voorlichting, meeloopdagen en open dagen kwamen regelmatig terug als bepalende factoren voor het werven én binden van nieuwe studenten.

 

Ook werd benadrukt hoe belangrijk het is om jongeren een helder beeld te geven van hun toekomstperspectief, met inzicht in loopbaanmogelijkheden, verschillende rollen in de sector en concrete praktijkvoorbeelden die het vakgebied tot leven brengen.

 

Deze gesprekken bevestigen hoe waardevol het is om als opleidingen en sectorpartners samen te werken aan een sterker, aantrekkelijker en toekomstbestendig toerisme onderwijs.

 

Het was een geslaagde dag vol energie, inspiratie en nieuwe ideeën.

 

Dank aan Benjamin (Vista College) en Frits (ROC Noorderpoort) voor de organisatie!

cta

Niet gevonden wat je zocht?

We helpen je graag verder

Neem contact met ons op en we zorgen voor een passend antwoord op jouw vraag.